جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و کارآفرینی شهرستان نجف آباد با حضور مدیر کل و کارشناسان و اساتید دانشگاهی برگزار شد.

دراین جلسه فرماندار شهرستان نجف آباد ضمن خیرمقدم گویی و تشکر از زحمات آقای دکتر انصاری، اتحادیه و کارگروه در راستای توسعه کارآفرینی روستایی اشاره ای به ظرفیت‌های شهرستان نجف آباد داشتند که با توجه به آثار تاریخی و خانه های قدیمی در روستاها میتوان در راستای گردشگری و بوم گردی اقدام کرد.

✅ همچنین در شهرستان تولید عسل ، پرورش ماهیان زینتی، گل شب بو ، صنایع دستی،  قالیبافی،  تولیدات کشاورزی و دامپروری و تولیدات باغی که یکی از بزرگترین باغات انار در کشور (انارستان) در این شهرستان با مساحت ۳۸۵ هکتار  میباشد . میتواند زمینه های خوبی را برای ایجاد اشتغال فراهم نماید .

دهیاران محترم از این فرصت پیش آمده توسط دولت محترم جهت ایجاد درآمد پایدار نهایت استفاده را داشته باشید.

✅در ادامه مدیر کل محترم جناب آقای دکتر انصاری ضمن تشکر از زحمات آقای راعی فرماندار محترم شهرستان،  معاونین محترم ، بخشدار محترم بخش مهردشت و همچنین مدیرعامل محترم تعاونی بخش مرکزی و همه عواملی که موجب ترتیب و تشکیل این جلسه گردیدند ، هفته ولایت و هفته دولت را تبریک و شهادت شهید عزیز حاج علی مهدیه را به مردم و فرماندار شهرستان تسلیت عرض نمود.

ایشان در راستای تسهیلات اشتغالزایی و توسعه کسب و کارآفرینی و تولید در روستاها توضیحاتی را بیان نموده و اشاره ای  به بیانات مقام معظم رهبری و مسوولین محترم نظام داشت که تنها راه نجات کشور ما تولید و اشتغالزایی است .

کشورهایی که در آنها تولیدات بومی و داخلی گسترده باشد در برابر ناملایمات اقتصادی بین المللی آسیبی نخواهد دید .

در کشور ما منابع و امکانات خوبی وجود دارد ولی متاسفانه ناهماهنگی بین دستگاه های اجرایی موجب عدم استفاده بهینه از منابع گردیده . که در این راستا استاندار محترم استان و معاونین به خوبی ورود پیدا کرده و به همراه آنها جلسات متعددی را در خصوص تسهیل کردن مسیرهای اشتغالزایی داشته ایم از جمله با مدیران عامل بانکها و دستگاههای اجرایی که موظف به همکاری های لازم گردیدند.

امیدوارم که دهیاران و مدیران عامل محترم تعاونی دهیاریها بتوانند از این فرصت به خوبی استفاده کرده و با هماهنگی با کارگروه و ارائه طرحهای مناسب و استفاده از این تسهیلات موجب اشتغالزایی و درآمد پایدار در روستاها و بخشها بشوند.